Francja - Tanie Bilety Autokarowe Eurolines do Francji - Bilety Eurolines

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kierunki Docelowe

Eurolines - Francja


W zachodniej części kontynentu europejskiego leży średniej wielkości państwo - Republika Francuska. Dzieje tego państwa są jednocześnie długie, skomplikowane i fascynujące, bo przecież każdy z nas utożsamia Francję z Wielką Rewolucją, Napoleonem Bonaparte czy polską osiemnastowieczną emigracją. Jednocześnie kraj ten jest obecnie niezwykle ważny w stosunkach międzynarodowych oraz jest jednym z częściej wybieranych jako cel podróży wakacyjnej. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, których nie sposób wymienić. Jednakże z najważniejszych jest oryginalna, wytrawna, lekko pikantna kuchnia, która obfituje w niesamowite smaki i zapachy. Następnie niezwykła atmosfera francuskich ulic, które bogate są w kawiarenki i restauracyjki. Następnym dość istotnym elementem w polityce turystycznej Francji jest znaczna ilość zabytków i ciekawych miejsc do zobaczenia, z których należy obowiązkowo wymienić Wielki Meczet pochodzący z 1926 roku i będący największą świątynią muzułmańską w tymże kraju.  


Busy Eurolines

Następnie nie sposób pominąć oczywistych symboli takich jak Wieża Eifella (najwyższa i najbardziej widowiskowa budowla architektoniczna Paryża), Łuk Triumfalny (położony jest na końcu Pól Elizejskich jest pięknym pomnikiem stylu neoklasycyzmu), Luwr (muzeum Państwowe, które znajduje się w dawnym pałacu i jest dla odwiedzających stolicę Francji ważnym punktem orientacyjnym). Poza tym warto będąc we Francji udać się w pobliże „Dachu Europy”, czyli do Monte Blanc, aby podziwiać cuda natury oraz do Mont-Saint-Michel na której znajduje się Sanktuarium Michała Anioła. Wszystkie te cuda Francji można bez problemu obejrzeć korzystając z autokarów Eurolines. Oferują oni swoim pasażerom ciekawe trasy między innymi do Lille, Paryża, Lion, Brive, Nimes, Chambery. Trasy te są wykonywane z kolei z następujących polskich miejscowości: Wrocław, Poznań, Warszawa, Konin i innych.

Przykładowy rozkład jazdy linii autokarowych Eurolines na trasie Polska Czechy Austria Włochy Francja: Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Jordanów, Sucha Beskidzka, Wadowice, Andrychów, Kęty, Oświęcim (przesiadka w Katowicach), Katowice, Tychy, Bielsko-Biała, Cieszyn, Brno, Linz, Salzburg, Innsbruck, Bolano, Trento, Rovereto, Werona, Brescia, Bergamo, Mediolan, Tortona, Alessandria (Aleksandria), Genua, Savona, Nicea, Antibes, Saint-Tropez, Frejus.  

Przykładowy rozkład jazdy linii autokarowych Eurolines na trasie Polska
Niemcy Belgia Francja: (1) Lublin, Puławy, radom, Skarżysko Kamienna, Kielce, Jędrzejów, Częstochowa (przesiadka w Chorzowie); (2) Nisko, Stalowa wola, Tarnobrzeg, Baranów Sandomierski, Mielec, Radomyśl Wielki (przesiadka w Tarnowie); (3) Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Chorzów, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnica, Olszyna; Berlin, Dusseldorf, Kolonia, Aachen, Liege, Bruksela, Gandawa (Gent), Lille, Paryż, Tours, Angers, Nantes, Renes.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego