Niemcy - Tanie Bilety Autokarowe Eurolines do Niemec - Bilety Eurolines

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kierunki Docelowe

Eurolines - Niemcy


Republika Federalna Niemiec jest dość dużym państwem, które leży w centralnej części Europy. Składa się z szesnastu krajów związkowych, które zwane są landami. Swa stolicę ma w Berlinie, które także stanowi największe miasto. Niemcy leżą w Stefie klimatycznej umiarkowanej, przez co posiadają piękne lasy oraz naturę. Obecnie jest członkiem różnych organizacji politycznych Europy i świata oraz jednym z bardziej wpływowych krajów europejskich. Pod względem turystycznym jest dość ciekawym zakątkiem, które rocznie odwiedza kilka milionów turystów. Jest to spowodowane także tym, że państwo to ma świetnie zorganizowaną komunikację i to nie tylko lądową, ale także lotniczą i kolejową. Z punktu widzenia turysty w Niemczech warto udać się oprócz Berlina (symbolu zwycięstwa demokracji oraz zjednoczenia Europy) do następujących zakątków: Chiemsee i zobaczyć piękne jezioro, które jest polodowcowe (znajduje się w Górnej Bawarii) można tam również odpocząć w pobliskich ośrodkach.


Linie autokarowe Eurolines

Później należy udać się do Zugspitze, czyli do najwyższego niemieckiego szczytu, które jest w Alpach Bawarskich - będąc tam można skorzystać z bogatej oferty sportowej, poczynając od pieszych wędrówek, a kończąc na wspinaczce. Będąc w Bawarii nie należy pominąć zamku przedstawiającego styl neoromanizmu i zwanego Neuschwanstein. Zamek jest często porównywalny do bajkowych budowli, które zachwycą każdego. Są to atrakcje, które pozwolą na aktywne  zwiedzanie Niemiec i przeznaczone są zarówno dla całych Rodin jak i samotnych podróżników. Eurolines prowadzi sprzedaż tanich biletów na regularne połączenie Polska - Niemcy. Można z ich usług skorzystać między innymi na takie trasy jak: Jarosław - Freiburg, Przemyśl - Bremen, Katowice - Siegen, Zamość - Stuttgart. Eurolines jeżdżą również do innych państw w Europie. Wśród nich wymienić można Austrię, Włochy, Niemcy, Ukrainę i inne.

Przykładowy rozkład jazdy linii autokarowych Eurolines na trasie Polska Niemcy Belgia Francja: w Polsce (1) Szczecinek, Czaplinek, Złocieniec, Stargard Szczeciński, Szczecin (przesiadka w Berlinie); (2) Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Tychy (przesiadka w Chorzowie); (3) Białystok, Łomża, Zambrów, Ostrów Mazowiecka, Wyszków (przesiadka w Warszawie); (4) Nisko, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Baranów Sandomierski, Mielec, Radomyśl Wielki (przesiadka w Tarnowie); (5) Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Chorzów, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnica, Olszyna; za granicą: Berlin, Dusseldorf, Kolonia, Aachen, Liege, Bruksela, Gandawa (Gent), Lille, Paryż.

Przykładowy rozkład jazdy linii autokarowych Eurolines na trasie Polska
Niemcy: (1) Ustroń, Skoczów, Cieszyn, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Żory, Rybnik, Racibórz, Polska Cerkiew, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice; (2) Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Strzelce Opolskie, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica; Eisenach, Bad Hersfeld, Giessen, Bad Hamburg, Frankfurt nad Menem, Darmstadt, Mannheim, Heidelberg, Karlsruhe, Pforzheim, Stuttgart.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego